»

Čer 10

V teplické kabině nastal průvan. Končí hned několik hráčů, mezi nimi i odchovanec Antonín Rosa

foto: isport.blesk.cz

foto: isport.blesk.cz

Odezva na nepovedený ročník, ve kterém se skláři museli zachraňovat, ne sebe nenechala dlouho čekat. Na Stadínadlech to vypadá jako v nějakém obchodě s výprodejem. Klub se rozloučil s nepotřebnými hráči. A nebylo jich málo!

Vedení Teplic propustilo hned kvarteto fotbalistů a jeden odešel sám. Kouč Teplic Zdeněk Šťastný už nepočítá s brankářem Martinem Slavíkem, chorvatským útočníkem Andrejem Keričem a se Slováky Jánem Chovancem a Lukášem Janičem. Ze Stínadel navíc odešel i ochovanec Antonín Rosa. O tohoto obránce mateřský klub stál, ale on nekývl na nabídku nové smlouvy a dal přednost Mladé Boleslavi.

„S koncem sezony se podrobil artroskopii kolena u našeho klubového lékaře, což bylo pro nás jedním ze signálů, že k dohodě dojde. Ani v rozhovoru, který měl se mnou a s trenérem Ščasným v úvodu týdne, nic nenasvědčovalo tomu, že by měl druhý den podepsat smlouvu v Mladé Boleslavi,“ povzdechl si nad odchodem odchovance sportovní manažer Teplic Pavel Verbíř.

Co na to říká sám teplický odchovanec Antonín Rosa? „Celou kariéru jsem strávil v Teplicích a přestupem hledám novou motivaci. Boleslav je ambiciózní klub. Těším se,“ rozplýval se při podpisu tříletého kontraktu s klubem z města automobilů.

Chorvatovi Andrejovi Keričovi skončilio v Teplicích roční hostování z pražské Sparty. Dalším hráčem, který byl Teplicím z Letné zapůjčen je Jakub Podaný. O něho podle slov Pavla Verbíře Teplice stojí. „„O osudu Jakuba Podaného se bude v nejbližších dnech jednat.“

V žlutomodrém kádru končí i dlouholetý brankářský náhradník Martin Slavík. Kromě něho se klubu příliš nevyplatilo angažování dvou slovenských fotbalistů, konkrétně Jána Chovance a Lukáše Janiče. Prvně jmenovaný zamířil do Spartaku Trnava na roční hostování s opcí a Janičovi skončila smlouva a Teplice na něho neuplatnili opci. „Janič si zavřel dveře sám zbytečným vyloučením a následným disciplinárním trestem ze zápasu za juniorku. V utkáních, kde dostal příležitost a nepřesvědčil,“ vysvětil Janičům konec Pavel Verbíř.

FK Teplice zatím neoznámily příchod žádné nové posily, a zatím neodtajnili ani případně hřáče, kteří přijdou na testy. „Příprava je hrozně krátká, takže nebude moc prostoru na zkoušení, proto je hrozně důležité, abychom se do posil trefili a přišli dobří hráči,“ pravil trenér žlutomodrého souboru Zdeněk Ščasný

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat